Sort by

Arlo has logged 269 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flight

Flight

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl Model

Girl Model

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Liz & Dick

Liz & Dick

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Company

Company

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope

Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Broken Tower

The Broken Tower

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
360

360

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
2016: Obama's America

2016: Obama's America

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
11
We Are Legion: The Story of the Hacktivists

We Are Legion: The Story of the Hacktivists

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taking Chance

Taking Chance

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Savages

Savages

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
The Bay

The Bay

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible War

The Invisible War

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry