RSS feed for UnqualifiedCritic
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13

"Officer Maggot"

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
I Am Santa Claus

I Am Santa Claus

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Natural Born Pranksters

Natural Born Pranksters

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Buttcrack

Buttcrack

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Furry Nights

Furry Nights

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry