Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Swimmers

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★

  • Purple Hearts

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Elvis

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Along for the Ride

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Crush

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Censor

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Fan Girl

    ½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★