Kate has logged 16 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry