• No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Coachella: 20 Years in the Desert

    ★★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • The Courier

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Elsewhere

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • Seberg

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½