Doug has logged 13 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry