Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★½
Edit this entry  
30
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
La luna

La luna

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
After Earth

After Earth

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Milius

Milius

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry