Sort by

uri75 has logged 54 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spice Frontier

Spice Frontier

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Follow Your Heart

Follow Your Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dads

Dads

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piran-Pirano

Piran-Pirano

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Box

The Box

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cankar

Cankar

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
There Once Was a Land of Hard-working People

There Once Was a Land of Hard-working People

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Inferno

Inferno

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Pepe, A Supreme Life

El Pepe, A Supreme Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fountain

Fountain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shanghai Gypsy

Shanghai Gypsy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Landscape No. 2

Landscape No. 2

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Feed Me with Your Words

Feed Me with Your Words

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nika

Nika

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Chefurs Raus!

Chefurs Raus!

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Going Our Way 2

Going Our Way 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Big Game

Big Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry