Lisa Fremont has logged 260 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Jawline

Jawline

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
This One's for the Ladies

This One's for the Ladies

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Case 39

Case 39

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Purl

Purl

2018
×
Read prior review Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Purl

Purl

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry