Lisa Fremont has logged 28 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Milk of Sorrow

The Milk of Sorrow

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
¡He matado a mi marido!

¡He matado a mi marido!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
El cielo de los ratones

El cielo de los ratones

2009
×
Read the review Edit this entry