Sort by

Felipe has logged 159 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of the Long Shadows

House of the Long Shadows

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet

Hatchet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Train

The Train

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turistas

Turistas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Intruder

Intruder

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Troll

Troll

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America

Captain America

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Contestant

The Contestant

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
If I Were a Rich Man

If I Were a Rich Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Oblong Box

The Oblong Box

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lair

The Lair

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The National Shotgun

The National Shotgun

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
La broma

La broma

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rift

The Rift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★½
Read the review Edit this entry