• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Luca

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★