Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • About Us But Not About Us

    ★★★

  • Marry My Dead Body

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Sick

    ★★★

  • The Blackening

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Fall

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • They/Them

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★