Sort by

Justine has logged 33 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hello Carter

Hello Carter

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Sunny Morning

A Sunny Morning

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry