RSS feed for Putri

Putri has logged 32 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Rough Night

Rough Night

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pocong The Origin

Pocong The Origin

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Only You

Only You

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yowis Ben

Yowis Ben

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yowis Ben 2

Yowis Ben 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry