Sort by
  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Five Days at Memorial

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★★

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Cellar

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Hatching

    ★★

  • Resurrection

    ★★

  • Babysitter

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A House on the Bayou

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

    ★★★

  • I and the Stupid Boy

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★