• Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★★★

  • The Little Hours

    ★★★★★

  • Krisha

    ★★★★★

  • While We're Young

    ★★★★★

  • The Trip to Italy

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★★★

  • Computer Chess

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • The Trip

    ★★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★★★

  • Kicking and Screaming

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Nightbreed

    ★★★★★

  • Hellbound: Hellraiser II

    ★★★★★

  • Bloodsport

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • Spaceballs

    ★★★★★

  • Top Gun

    ★★★★★

  • Highlander

    ★★★★★

  • Clue

    ★★★★★

  • Clash of the Titans

    ★★★★★

  • Airplane!

    ★★★★★

  • Star Trek: The Motion Picture

    ★★★★★

  • Gator

    ★★★★★

  • Futureworld

    ★★★★★