• Army of the Dead

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★½

  • OnlyFans: Selling Sexy

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • The Lonely 19:00

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Sunday Girl

    ★★½

  • Killer Sofa

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • Luisa and Anna's First Fight

    ★★½

  • The Flowers of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Transparent, the World Is.

    ★★★★

  • Little Miss Period

    ★★½

  • Wolf's Calling

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • NiNoKuni

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Bath House of Whales

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • My Identity

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Tokyo Girl

    ★★★★½

  • Wheel Music

    ★★★½

  • See You on the Other Side

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • It Comes

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Last Letter

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Ode to the Goose

    ★★★★

  • Softness of Bodies

    ★★½

  • Incel

    ★½

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★