Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Employee of the Month

Employee of the Month

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Click

Click

2006
×
Edit this entry  
08
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
05
Beautiful, Goodbye

Beautiful, Goodbye

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
2LDK

2LDK

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Edit this entry  
30
Time Adventure: 5 Seconds Til Climax

Time Adventure: 5 Seconds Til Climax

1986
×
★★
Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
Edit this entry  
28
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★½
Edit this entry  
25
Godspeed

Godspeed

2016
×
Edit this entry  
25
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
Edit this entry  
24
The Tag-Along

The Tag-Along

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Hunger

Hunger

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Mermaid

The Mermaid

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Pegasus

Pegasus

2019
×
Edit this entry  
21
The Drone

The Drone

2019
×
Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
Edit this entry  
19
Short Peace

Short Peace

2013
×
Edit this entry  
17
When the Cat Comes

When the Cat Comes

1963
×
Edit this entry  
17
Tetris

Tetris

2023
×
Edit this entry  
16
A Trip to Infinity

A Trip to Infinity

2022
×
Edit this entry  
16
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Dangerous Rise of Andrew Tate

The Dangerous Rise of Andrew Tate

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
Edit this entry  
14
10,000 Errors

10,000 Errors

2021
×
Edit this entry  
12
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghostbox Cowboy

Ghostbox Cowboy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Go Back to China

Go Back to China

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Lost in Buenos Aires

Lost in Buenos Aires

2011
×
Edit this entry  
04
It's Pat

It's Pat

1994
×
Edit this entry  
04
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Standard Operating Procedure

Standard Operating Procedure

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Oh, God!

Oh, God!

1977
×
★★★
Edit this entry  
02
We Are

We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
Edit this entry  
01
The Drop

The Drop

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Pandas

Pandas

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
A Wonderful Cloud

A Wonderful Cloud

2015
×
★★★★
Edit this entry