• Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Black as Night

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Seventh Day

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • Life in a Year

    ★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★