RSS feed for Fitria
  • Taylor Swift: The Man

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Ashfall

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Bad Guys: Reign of Chaos

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Gundala

    ★★★★

  • Wedding Agreement

    ★★★

  • EXIT

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Two Blue Stripes

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Miss & Mrs. Cops

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Sexy Killers

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Friend Zone

    ★★★★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 27 Steps of May

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Taylor Swift: The Road to Reputation

    ★★★★★

  • Bikeman

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Wiro Sableng: 212 Warrior

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Brother of the Year

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • #FriendButMarried

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Little Forest

    ★★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Dilan 1990

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★