Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Family

In the Family

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Edit this entry  
07
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hedefim Sensin

Hedefim Sensin

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
You've Got Murder

You've Got Murder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
30
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Aniara

Aniara

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Faults

Faults

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Brother in Love

Brother in Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
United 93

United 93

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry