• Dune

    ★★★★½

  • Rome

    ★★★★½

  • Ni de coña

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Silence of the Marsh

    ★★½

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★

  • Our Ladies

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • While at War

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • See You Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Superlopez

    ★★

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Some Time Later

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Dark

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Beirut

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mute

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Quando a Terra Treme

    ★★★★

  • Beyond Skyline

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Muse

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★