Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Is Not a War Story

This Is Not a War Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
King: A Filmed Record... Montgomery to Memphis

King: A Filmed Record... Montgomery to Memphis

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Who We Are: A Chronicle of Racism in America

Who We Are: A Chronicle of Racism in America

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ailey

Ailey

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eyewitness

Eyewitness

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Falling

Falling

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Holler

Holler

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of Kenneth Chamberlain

The Killing of Kenneth Chamberlain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Queen of Glory

Queen of Glory

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
7 Days

7 Days

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Thing

Sweet Thing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Asperger's Are Us

Asperger's Are Us

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry