Sort by

đŸ±Andrew has logged 50 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Facebook Dilemma

The Facebook Dilemma

2018
×
★★★œ
Edit this entry  
30
The Ritchie Blackmore Story

The Ritchie Blackmore Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eugenics Crusade

The Eugenics Crusade

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
28
Our Time, Our Story

Our Time, Our Story

2002
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
28
Sonic Break

Sonic Break

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
26
Wolta

Wolta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
25
The Apology

The Apology

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dominion

Dominion

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★œ
Read the review Edit this entry  
20
Colette

Colette

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
17
Itzhak

Itzhak

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Down Again

Down Again

×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
14
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
14
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Above and Beyond: NASA's Journey to Tomorrow

Above and Beyond: NASA's Journey to Tomorrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
12
Little Potato

Little Potato

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bruce Springsteen - Springsteen & I

Bruce Springsteen - Springsteen & I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
07
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★œ
Read the review Edit this entry  
07
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
06
Earthrise

Earthrise

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cairo Time

Cairo Time

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Age of Bloom

Age of Bloom

2001
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
CHiPS

CHiPS

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
02
Jasper Jones

Jasper Jones

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Money

Dark Money

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mayo Clinic

The Mayo Clinic

2018
×
★★★œ
Read the review Edit this entry