Sort by

🐱Andrew has logged 56 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man from Snowy River

The Man from Snowy River

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Violent Men

The Violent Men

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bring It Home

Bring It Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flannery

Flannery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goin' South

Goin' South

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
There Was a Crooked Man...

There Was a Crooked Man...

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Go West

Go West

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Ages

Three Ages

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Love Nest

The Love Nest

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Day Dreams

Day Dreams

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Grit

True Grit

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Busy Inside

Busy Inside

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rio Lobo

Rio Lobo

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
McLintock!

McLintock!

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hondo

Hondo

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Summerland

Summerland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Horse Soldiers

The Horse Soldiers

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fort Apache

Fort Apache

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She Wore a Yellow Ribbon

She Wore a Yellow Ribbon

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hour of the Gun

Hour of the Gun

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry