Sort by

A Piece of Wet Toilet Paper has logged 78 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Good Dick

Good Dick

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paul

Paul

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wedding Trough

Wedding Trough

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Ken Park

Ken Park

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suck Me Shakespeer

Suck Me Shakespeer

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Coneheads

Coneheads

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Concussion

Concussion

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
½
Read the review Edit this entry