• No Time to Die

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Delicious

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • From the Depths

    ½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • Follow Me

    ★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • What Goes Around

  • Mrs. Serial Killer

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Devil's Mark

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★½