• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Cholitas

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Little Buddha

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Margin Call

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ½