• Shut In

  • The Howl of Winterland

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sandy LaPalissé

  • No Time to Die

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Memoria

    ★★

  • Drive My Car

    ★½

  • Bad Trip

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • perfectCondition((GENUINE))

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Gradations I-II

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ½

  • The Last Dance

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Uncle Drew

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • The Game Changers

    ½

  • in:sent (no subject)

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • missing order

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Spectre

    ★★

  • Knight of Cups

    ★★★★½

  • Knock Knock

  • Blackhat

    ★★★★★

  • American Sniper

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Pompeii

    ★★★½

  • Moms

  • Julia

  • 2070 Paradigm Shift

    ★★★★

  • Grown Ups 2

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • Skyfall

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★★½

  • Reflections on Titanic

  • To the Wonder

    ★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Prometheus

    ★★★★

  • The Three Stooges

    ★★★

  • Titanic: The Final Word with James Cameron

  • The Three Musketeers

    ★★½

  • The Tree of Life

    ★★★

  • Unstoppable

    ★★★★

  • Senna

    ★★★

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★

  • The People vs. George Lucas

    ½

  • From Paris with Love

    ★★★★★

  • Law Abiding Citizen

  • My Son, My Son, What Have Ye Done

    ★★★★½

  • Gamer

    ★★★★★

  • Halloween II

    ★★★