Sort by

V. has logged 810 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
While We Were Here

While We Were Here

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Banishment

The Banishment

×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mysteries of the World

Mysteries of the World

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Iran, Utopia in the Making

Iran, Utopia in the Making

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lady of Saigon

The Lady of Saigon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babajanja

Babajanja

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Plai. A Mountain Path

Plai. A Mountain Path

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Homeland

Homeland

2015
×
★★
Edit this entry  
29
It Is Night in America

It Is Night in America

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry  
29
Kantara

Kantara

2022
×
★★
Edit this entry  
28
The Day I Discovered that Jane Fonda Was a Brunette

The Day I Discovered that Jane Fonda Was a Brunette

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
R 21 aka Restoring Solidarity

R 21 aka Restoring Solidarity

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Camilo Torres Restrepo, el amor eficaz

Camilo Torres Restrepo, el amor eficaz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Imaginary Country

My Imaginary Country

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corsini Sings Blomberg & Maciel

Corsini Sings Blomberg & Maciel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Corsage

Corsage

2022
×
★★
Edit this entry  
21
The Kegelstatt Trio

The Kegelstatt Trio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Liturgy of Anti-Tank Obstacles

Liturgy of Anti-Tank Obstacles

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fire Emergencies

Fire Emergencies

2022
×
Edit this entry  
21
The Saboteur

The Saboteur

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Underground Rivers

Underground Rivers

2022
×
★★
Edit this entry  
21
My Home

My Home

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Hills and Mountains

Hills and Mountains

2022
×
Edit this entry  
21
The Potemkinists

The Potemkinists

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Where do the old ignored gods go?

Where do the old ignored gods go?

×
★★
Edit this entry  
20
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big 4

The Big 4

2022
×
Edit this entry  
16
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Property

Property

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ashkal

Ashkal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Viraata Parvam

Viraata Parvam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grump: In Search of an Escort

The Grump: In Search of an Escort

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry