Sort by

V. has logged 81 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sirens

Sirens

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Emptiness and I

My Emptiness and I

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Neon Spring

Neon Spring

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Tramps!

Tramps!

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Revolution of Our Times

Revolution of Our Times

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
F_cking Bornholm

F_cking Bornholm

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All That Remains to be Seen

All That Remains to be Seen

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
African Moot

African Moot

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Gigi

Gigi

1958
×
★★½
Edit this entry  
25
Clara Sola

Clara Sola

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★★
Edit this entry  
25
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chagall dans son jardin a Saint-Paul-de-Vence

Chagall dans son jardin a Saint-Paul-de-Vence

1970
×
Edit this entry  
25
Matisse

Matisse

1951
×
Edit this entry  
24
Madame's Cravings

Madame's Cravings

1907
×
★★★
Edit this entry  
24
Senza mostra

Senza mostra

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
4 Fragments

4 Fragments

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
Life in the Atom

Life in the Atom

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Sausage City

Sausage City

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Dear Janice

Dear Janice

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Miracle

Miracle

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Edit this entry  
21
La reprise du travail aux usines Wonder

La reprise du travail aux usines Wonder

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being Women

Being Women

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
21
La reprise du travail aux usines Wonder

La reprise du travail aux usines Wonder

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Edit this entry  
19
Série noire

Série noire

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Angel

Angel

1957
×
★★
Edit this entry  
18
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★
Edit this entry  
18
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★
Edit this entry  
18
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joyland

Joyland

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Small Body

Small Body

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
17
One Second

One Second

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stop-Zemlia

Stop-Zemlia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
As in Heaven

As in Heaven

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klondike

Klondike

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry