• Kate

    ★½

  • Halloween Kills

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Fear of Rain

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Slaxx

    ★½

  • Host

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • 12 Hour Shift

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½