Ryan has logged 407 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old School

Old School

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry