Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lady and the Duke

The Lady and the Duke

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★½
Edit this entry  
31
Single White Female

Single White Female

1992
×
★½
Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
29
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
26
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Roller Blade

Roller Blade

1986
×
Edit this entry  
20
Tattoo

Tattoo

1981
×
★★½
Edit this entry  
18
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blind Willow, Sleeping Woman

Blind Willow, Sleeping Woman

2022
×
★★
Edit this entry  
24
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Passion of Anna Magnani

The Passion of Anna Magnani

2019
×
Edit this entry  
19
Chevalier

Chevalier

2022
×
Edit this entry  
18
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
½
Edit this entry  
08
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
07
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Paint

Paint

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Unrest

Unrest

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Titi

Titi

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Edit this entry  
22
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Leila's Brothers

Leila's Brothers

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry