• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Heropanti 2

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • F9

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • South Park Vaccination Special

  • Long Toast

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Dil Bechara

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★

  • Rhubarb

  • Normal People

    ★★★

  • Yours Sincerely, Kanan Gill

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours