Sort by
  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • The Noel Diary

  • Disenchanted

    ★★½

  • Falling for Christmas

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Annette

  • Black Widow

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

    ½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★