• O2

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★★

  • Pothanur Thabal Nilayam

    ★★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★★

  • Kuttram Kuttrame

    ★★

  • K.G.F: Chapter 2

  • Beast

    ½

  • Taanakkaran

    ★★★

  • Manmatha Leelai

    ★★

  • Achcham Madam Naanam Payirppu

  • Etharkkum Thunindhavan

  • Valimai

    ½

  • Aaraattu

  • Gehraiyaan

    ★½

  • Sila Nerangalil Sila Manidhargal

    ★★★

  • Good Luck Sakhi

  • Bro Daddy

    ★★★★

  • Writer

    ★★★

  • 83

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Jail

  • Akhanda

    ½

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★

  • Maanaadu

    ★★★

  • No Man's Land

    ½

  • Kurup

    ★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Annaatthe

    ½

  • Enemy

  • Jai Bhim

    ★★★★★

  • Family Drama

    ★★★★

  • Oh Manapenne!

  • Udanpirappe

    ★½

  • Doctor

    ★★★★

  • Appathaava Aataiya Pottutaanga

    ★★★

  • Raame Aandalum Raavane Aandalum

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Kodiyil Oruvan

    ★★

  • Annabelle Sethupathi

    ★½

  • Thalaivii

  • Bhoot Police

    ★★

  • Dikkiloona

    ★½

  • Kasada Tabara

    ★★

  • #Home

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Seththumaan

    ★★★★

  • Chiyaangal

    ★★★★

  • Yesterday's Past

    ★★★

  • Genus Pan

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Uyare

    ★★★

  • Kayamkulam Kochunni

    ★★★

  • The Bra

    ★★★★★

  • Theri

    ★★

  • Gods of Egypt

    ★★★

  • Maheshinte Prathikaaram

    ★★★★½

  • Dhanak

    ★★★★★

  • Bang Bang!

  • Pizza

    ★★★

  • Beautiful

    ★★★★½

  • When Pigs Have Wings

    ★★★★

  • The Recorder Exam

    ★★★★★

  • Unstoppable

    ★★★

  • Jodhaa Akbar

    ★★★★

  • Thavamai Thavamiruntu

    ★★★

  • Udayananu Tharam

    ★★★★

  • Nadhi Karaiyinile

    ★★★

  • Five Star

    ★★★