RSS feed for Valdimar

Valdimar has logged 20 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Apparition

The Apparition

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Hell

From Hell

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Swashbuckler

Swashbuckler

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Philadelphia Experiment

The Philadelphia Experiment

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry