RSS feed for Valdimar

Valdimar has logged 17 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grimsby

Grimsby

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Edit this entry  
19
Firefox

Firefox

1982
×
★½
Edit this entry  
18
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
★★
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Edit this entry