valentina has logged 22 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry