Sort by
  • Turning Red

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Seven Deadly Sins: Cursed by Light

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Coven

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Nine Days

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Gravedad

    ★★★★★

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Radioactive

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★

  • The Defendant

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★★