Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Seven Deadly Sins: Cursed by Light

The Seven Deadly Sins: Cursed by Light

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
#AnneFrank. Parallel Stories

#AnneFrank. Parallel Stories

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Allegiant

Allegiant

2016
×
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
14
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
For Sama

For Sama

2019
×
Edit this entry