Sort by

zoee has logged 161 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
03
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry