🌙 valentin 🌙 has logged 18 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry