• Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • 78/52

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★★

  • Bushwick

    ★★

  • Aerotropolis

  • Who is Arthur Chu?

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★½

  • Supergirl

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Ben-Hur

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Deathgasm

    ★★½

  • Fantastic Four

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Finders Keepers

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • San Andreas

    ★★½

  • Mission Control Texas

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Lost Conquest

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Very Semi-Serious

    ★★★★

  • GORED

    ★★★★★

  • In Transit

    ★★★★★

  • Dwarves Kingdom

    ★★★★½

  • Spearhunter

    ★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★★★

  • The Overnight

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★

  • Zombeavers

    ★½

  • Iris

    ★★★½

  • Crooked Candy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • Wicker Kittens

    ★★★★★

  • The Salvation

    ★★★★

  • Dark Skies

    ★★

  • Deep Blue Sea

    ★★½

  • Summer of Sam

    ★★★

  • Babe: Pig in the City

    ★★★★★

  • The Phantom

    ★★★★

  • Babe

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark: The Adaptation

    ★★★★½

  • Body Double

    ★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • The Golden Voyage of Sinbad

    ★★★★

  • Jason and the Argonauts

    ★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★

  • Wild Bill's Run

    ★★★★★