RSS feed for valerpo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breakfast at Tiffany’s

Breakfast at Tiffany’s

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Colombia: Wild Magic

Colombia: Wild Magic

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry