• The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Tenet

    ★★★★½

  • Mulan

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

  • One Child Nation

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Hate U Give

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Eighth Grade

  • When Banana Ruled

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Hidden Figures

  • Miss Sloane

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Snowden

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Burnt

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron