• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A California Christmas

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Descendants 3

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★