Sort by
  • Love & Death

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • M3GAN

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Proof of Love

    ★★★

  • Prey for the Devil

    ★★★★

  • The Offering

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Through My Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Lulli

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Anonymously Yours

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Photocopier

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

  • Holidate

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Work It

  • Host

    ★★

  • The Kissing Booth 2